مشاوره خرید دیزل ژنراتور

You are here:

دیزل ژنراتور پیشرو، خدمات مشاوره خرید دیزل ژنراتور را با بهترین قیمت را برای شما عزیزان انجام می‌دهد. خرید دیزل ژنراتور و راهنمای خرید آن را باید بدانید. به طور کلی دیزل ژنراتور یک مولد برق است. مهم‌ترین و اصلی‌‌ترین تجهیزات آن عبارتند از: موتور، ژنراتور و… . عملکرد دیزل ژنراتور به این صورت است که نیروی مکانیکی که از سوختن گازوییل در موتور به وجود می‌آید را به ژنراتور منتقل می‌کند. در نتیجه در طی این فرآیند، جریان برق تولید می‌شود. بنابراین وظیفه دستگاه ژنراتور تولید برق است. به همین خاطر به آن موتور برق می‌گویند.
امروزه بسیاری از کارخانه‌ها، تولیدی‌ها و مراکز درمانی و پروژه‌های ساختمانی و تاسیساتی با دیزل ژنراتور، برق مورد نیاز خود را تامین می‌کنند. زیرا زمان‌های قطعی برق برای بسیاری از مشاغل، کار را با اختلال روبرو می‌کند. اما با استفاده از این دستگاه بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می‌دهند. لازم است بدانید که ژنراتورهای دیزلی را در توان‌های متفاوتی وجود دارند. به همین دلیل در تولید برق خانگی، تولیدی‌های کوچک و بزرگ و همچنین کارخانجات و مراکز درمانی کاربردی است. زیرا شما نمی‌توانید برق یک مرکز درمانی بزرگ را با ژنراتور کوچک تامین کنید. ژنراتور کوچک تنها برای یک مغازه و یا خانه کاربرد دارد. در ادامه این مطلب از دیزل ژنراتور پیشرو به توضیح راهنمای خرید این دستگاه و نکات مهم در زمان خرید آن به طور کامل می‌پردازیم.

مشاوره خرید دیزل ژنراتور

حتما قبل از مراجعه به مراکز خرید دیزل ژنراتور، از فروشنده بخواهید متناسب با نیاز شما دستگاهی با توان مناسب در اختیارتان قرار دهد. زیرا در تمامی کاتالوگ‌های این دستگاه، توان عملی آن با واقعیت و استانداردها مشخص است. به همین دلیل برای خرید دیزل ژنراتور به نکات زیر توجه کنید:

راهنمای خرید ژنراتور دیزلی و گازسوز

راهنمای خرید و مشاوره خرید ژنراتور یکی از نکات مهم در زمان خرید آن است. چنانچه سوالاتی مثلموارد زیر ذهن شما را درگیر کرده، در ادامه مطلب به تمامی این موارد پاسخ می‌دهیم:

برای انتخاب ژنراتور به چه مواردی دقت کنیم؟

برای مشاوره خرید ژنراتور دیزلی و گاز سوز به موارد زیر دقت کنید:

کیفیت و توان دستگاه را می‌توانید با دو راهکار زیر انجام دهید:

بررسی توان مصرفی خود

برای این کار ابتدا لیستی از مواردی که نمی‌خواهید در زمان قطعی برق رخ دهد تهیه کنید. سپس میزان برق مصرفی آنها را جمع کنید تا بتوانید توان مصرفی خود را پیدا کنید.

کمک از متخصصین دیزل ژنراتور پیشرو

چنانچه هر سوالی دارید می‌توانید با تیم متخصص ما در ارتباط باشید. علاوه بر خدمات و مشاوره خرید دیزل ژنراتور، توان مصرفی را برای شما محاسبه می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آیا باید به برگ سبز ژنراتور توجه کنم؟

ژنراتورهای تولید ایران برگ سبز ندارند. اما ژنراتورهای چینی و اورپایی از 2005 کاوا به بالا برای حمل و نقل باید برگ سبز داشته باشند.

انتخاب سوخت

برخی از ژنراتورها با دیزل یا گازوییل کار می‌کنند. برخی دیگر با بنرین و برخی دیگر با گاز شهری. ژنراتورهای خانگی از گاز شهری استفاده می‌کنند. گاز شهری، سوخت پاکیزه‌تری است. برای مزارع و مشاغل از نوع بنزینی و دیزلی استفاده می‌کنند. پس برای انتخاب سوخت ژنراتور به موارد زیر دقت کنید:

خرید ژنراتور دیزلی یا گاز سوز؟

ابتدا برای خرید و انتخاب این دو نوع باید بدانید که آیا می‌توانید گاز مورد نیاز را تهیه کنید. در صورتی که این میزان را تهیه کنید می‌توانید از نوع گاز سوز آن خریداری کنید. اما اگر نمی‌توانید آن را تامین کنید بهترین مشاوره خرید دیزل ژنراتور برای شما، خرید ژنراتور دیزلی است.

دومین نکته میزان مصرف شما است که دائمی است یا موقت؟ اگر به طور موقت از آن استفاده می‌کنید حتما نوع دیزلی را خریداری کنید. زیرا برای شما به صرفه‌تر است. ااما چنانچه به طور دائم از آن استفاده می‌کنید نوع گازسوز را خریداری کنید. قیمت این نوع گرانتر است. اما به طور دائمی برای شما کار می‌کند.

خرید ژنراتور ایستاده با قابل حمل؟

اگر برای مصرف خانگی به موتور برق نیاز دارید بهترین مشاوره خرید دیزل ژنراتور برای شما، نوع ثابت آن است. نوع ثابت دارای مزایای و فواید زیر می‌باشد:

برای مغازه‌های کوچک از نوع ثابت استفاده کنید. چنانچه برای سفرهای چند روزه می‌خواهید نوع قابل حمل آن را خریداری کنید.

ژنراتور مدرن بخرم یا سنتی و قدیمی؟

ژنراتور مدرن از فناوری اینورتر استفاده می‌کند. این فناوری باعث می‌شود که انرژی برق به طور جریانی حساس و سریع و ناگهانی به دستگاه‌هایی مانند: رایانه، تلویزیون، ماکروویو و … نرسد. در این صورت دچار آسیب نمی‌شوند. اما ژنراتورهای سنتی با تمام سرعت بدون توجه به میزان انرژی دستگاه کار می‌کنند. این نوع ژنراتورها دارای دریچه کنترل هوشمند خودگردان هستند. به همین دلیل در زمان روشنی دستگاه، به صورت خودکار تنظیم می‌شوند. بنابراین برق کمتری مصرف می‌کنند. این نوع بی صدا هستند و روان کار می‌کنند. همچنین مصرف سوخت کمتری دارند و برای محیط زیست بسیار مناسب هستند.پس در زمان مشاوره خرید دیزل ژنراتور حتما نوع مدرن آن را خریداری کنید.

مشاوره خرید دیزل ژنراتور تک فاز یا سه فاز؟

ژنراتورها دو نوع برق تک فاز و سه فاز دارند. ژنراتورهای تک فاز دارای 220 ولت (برق منزل) هستند. این نوع بیشتر برای مصارف خانگی و کسب‌ و کارهای کوچک کاربردی است. دستگاه‌های سه فاز دارای 350 ولت هستند.

برای ژنراتورهای معمولی از این نوع استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است که می‌توانید ژنراتورهای سه فاز را تک فاز کنید. در چنین شرایطی برق خروجی نسبت به برق ورودی کمتر می‌شود.

آیا ژنراتور انتخابی باید کانوپی باشد؟

کانوپی باعث کم شدن صدای دستگاه می‌شود. ژنراتور بدون وجود کانوپی سر و صدای زیادی دارد و در زمان مشاوره خرید دیزل ژنراتور پیشنهاد نمی‌شود. اما چنانچه از دستگاه ژنراتور در مزارع و مکان‌های دور استفاده می‌کنید نیازی به کانئپی و پرداخت هزینه آن ندارید. اما در فضاهای کوچک بدون کانوپی تحمل دستگاه سخت و آزار دهنده است. معمولا کانوپی روی موتورهای 40 تا 80 کاوا نصب است.

مشاور خرید ژنراتور بزرگ یا کوچک؟

این موضوع بستگی به نوع مصرف شما دارد. اندازه ژنراتور به توان و قدرت آن بستگی دارد. بنابراین ژنراتور بزرگ توان مصرفی بیشتری دارد.ابتدا قبل از خرید، قیمت و امنیت دستگاه را در نظر بگیرید. شاید ژنراتور ارزانی بخواهید. ممکن است کسب و کار بزرگی داشته باشید و قطعی برق خطرات و آسیب‌های زیادی را برای شما به وجود آورد. در چنین شرایطی باید از دو عدد ژنراتور استفاده کنید. بنابراین قیمت نهایی محصول و هزینه‌های نگهداری آن زیاد می‌شود. همچنین می‌توانید از قطعات یدکی تنها و یکدست استفاده کنید. در صورت خرابی هر کدام از ژنراتورها می‌توانید قطعات آن را تعویض کنید. در این صورت هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

انتخاب باتری شارژر

در زمان مشاوره خرید دیزل ژنراتور باید بدانید که ژنراتورهای آکبند را با تمام تجهیزت روی موتور تحویل می‌گیرید. اغلب موارد موتورهای غربی و چینی دارای باتری‌های خشکی هستند. در ایران بهترین انتخاب و مشاور خرید باتری‌های صبا و یا ماه نیرو است. این نوع باتری‌ها، 1 سال گارانتی دارند. اما باید بدانید که آمپر ساعت باتری، با توجه به باتری شارژر چه خروجی و جریان مناسبی دارد؟ یکی از دلایل استفاده و نیاز به باتری شارژر در زمان عدم روشنی دیزل در زمان‌های طولانی است. علت این مورد به دلیل این است که دیزل نتوانسته باتری را دشارژ یا تخلیه کند. بنابراین باتری شارژر، جریانی برای نگهداری شارژ را انتقال می‌دهد. باتری‌هایی که عمر آنها به اتمام رسیده است یا دچار آسیب شده‌اند در زمان اتصال باتری شارژر، جریان آن را دچار آسیب می‌کند.

تعیین ولتاژ دستگاه در زمان مشاوره خرید دیزل ژنراتور

برای تعیین ولتاژ باید با کارشناس مربوطه مشورت کنید. کارشناس به بررسی و ارزیابی مواردی مثل محیط کاری، بارهای متفاوت تاسیسات، حداکثر شدت جریان برق و … برای تعیین ولتاژ می‌پردازد. در صورتی که ولتاژ به طور ناصحیح تعیین شود مشکلاتی به وجود می‌آید. اگر مقدار عددی از نیاز کمتر شود نیاز شما رفع نمی‌شود. در صورت بیشتر بودن آن هم دچار هزینه‌های اضافی می‌شوید.

تعیین پیکربندی دستگاه دیزلی در زمان مشاوره خرید دیزل ژنراتور

پیکربندی ژنراتور دیزلی به 2 صورت زیر امکان پذیر است:

هنگام خرید دیزل ژنراتور از نظر فنی به چه نکاتی توجه کنیم؟

حتما در زمان مشاوره خرید دیزل ژنراتور به قیمت و میزان توان و قدرت آن توجه کنید. در تعیین توان آن باید به میزان اوج آمپر مصرفی، ارتفاع از سطح دریا، منطقه معتدل یا گرمسیری، نوع مصرف کننده‌ها، کار دائم یا در شرایط اضطراری ژنراتور دقت کنید. بعد از توان به برند آن توجه کنید.برند کنترولر مهم است. اینکه آیا دیاگ است یا نرم افزار؟ بعد از همه این موارد به موارد فنی مانند: مکان نصب آن و هدایت اگزوز، تراز قرارگیری ژنراتور، لوله کشی گاز یا گازوئیل توجه کنید. چنانچه سرمایه کافی برای خرید آن را ندارید می‌توانید دست دوم آن را خریداری کنید. در خرید دیزل ژنراتور دست دوم به نکاتی مانند: توان، ساعت کارکرد، سلامت باطنی و سلامت ظاهری، نحوه نگهداری در گذشته و برند آن توجه کنید.

مشاوره خرید دیزل ژنراتور برای چه افرادی مناسب است؟

همه افرادی که قصد خرید دیزل ژنراتور را دارند باید این مشاوره خرید را انجام دهند. زیزرا باعث می‌شود تا انتخاب درست و دقیقی متناسب با نیازهای خود داشته باشند. حتما برای خرید دستگاه دیزلی با کارشناسان متخصص ما در دیزل ژنراتور پیشرو مشورت کنید و کمک بخواهید.

مراحل مشاوره خرید دیزل ژنراتور

برای این منظور می‌توانید حضوری و یا تلفنی با کارشناسان دیزل ژنراتور پیشرو در تماس باشید. سپس مشاوره لازم را خواهید گرفت. در زمان مشاوره، حتما به سطح انتظارات خود از دیزل ژنراتور و…. را بیان کنید تا بهترین مشاوره را به شما عزیزان ارائه دهیم. همچنین در صورت لزوم می‌توانید برای نصب و راه اندازی آن با ما در تماس باشید. دیزل ژنراتور با بهترین قیمت را می‌توانید از ما خریداری کنید.