دیزل ژنراتور مان و مشخصات فنی ژنراتور زمینی Man

دیزل ژنراتور مان ساخت کشور آلمان است که در زبان آلمانی به صورت اختصار به شرکت Man فعالیت می‌کند. کمپانی MAN با طراحی و ساخت موتورهای دیزلی دارای سابقه فعالیت صد ساله در این زمینه است. این کمپانی با بیش از 74000 نیرو انسانی که تحت پوشش خود قرار داده است، توانسته نمایندگی‌های فراوانی را در سراسر جهان از جمله در اتریش، آفریقای جنوبی، ترکیه، آلمان و ایران در جهت مونتاژ و خدمات و سرویس برای محصولات خود در نظر بگیرد. در ادامه این مطلب از وب سایت دیزل ژنراتور پیشرو بیشتر با این نوع دیزل ژنراتور و انواع مختلف آن آشنا خواهید شد.

کمپانی دیزل ژنراتور مان (Man) یکی از پرقدرت‌ترین تولید کننده‌های موتورهای دیزلی و موتورهای احتراقی زمینی در جهان است. یکی از پر افتخارترین فعالیت‌های شرکت مان تولید و طراحی اولین موتور دیزلی ساخته شده در جهان توسط RUDOLF-DIESEL است. از افتخارات شرکت دیزل ژنراتور MAN این است که اولین موتور دیزل در جهان توسط rudolf-diesel  در این شرکت طراحی و ساخته شد. همچنین لازم است بدانید که شرکت MAN diesel & Turbo از ادغام دو شرکت MAN Turbo و Diesel MAN با یکدیگر در سال ۲۰۱۰ شکل گرفت.

تاریخچه شرکت دیزل ژنراتور مان (Man)

Man یا ام آ ان یا مان که به آلمانی با نام Maschinenfabrik Augsburg Nürnberg SE شناخته می‌شود، شرکت مان یک شرکت مهندسی و صنایع سنگین آلمانی و شرکت تابعه گروه فولکس واگن است که در سال 1758 در شهر مونیخ آلمان توسط جیمز مان پایه گذاری شد. دفتر اصلی این شرکت در شهر مونیخ قرار دارد. در حال حاضر ری‌هافن مدیر عامل اجرایی این شرکت است. سال 1869 شرکت مان بر اساس حروف نام نوه جیمز مان به نام ادوارد دسبورو مان و فردریک مان به ED & F تغییر نام داد. سالهای 1889 تا 1902 بخشی از فعالیت شرکت مربوط به پروژه مونو ربل و تجهیزات متعلق به آن شد. در اوایل 1904 شرکت مان کار روی موتور دیزل را آغاز کرد.

این شرکت جزو اولین شرکت‌هایی بود که به موتورهای دیزل توجه جدی نشان داد تا جایی که در سال 1923 میلادی کامیون‌هایی با مدیریت پاشش سوخت عرضه کرد. سپس در سال 1971 میلادی شرکت مان سهام کامیون سازی بوزینگ را خریداری کرد. فعالیت کمپانی مان در زمینه تولید موتورهای احتراق داخلی با طراحی و ساخت اولین موتور دیزل در سال 1905 شروع شده است که تا به امروز ادامه داشته و دارای سابقه فعالیت صد ساله در زمینه تحقیق، توسعه و تولید مولدهای قدرت می‌باشد.در سال 2008 دویست و پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت MAN بود. در سال 2008 این شرکت، اجناس خود را به قیمت 15 میلیارد یورو به 120 کشور جهان فروخته است.

شرکت‌های وابسته به دیزل  ژنراتور MAN

دیزل ژنراتور مان به شرکت‌هایی که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم، وابسته است:

 1. MAN NUTZFAHRZEUGE – AG
 2. FERROSTALL
 3. MAN ROLAND
 4. MAN B& W
 5. BWE
 6. MAN TECHNOLGIE

این شرکت همچنین شرکا و همکارانی در کشورهای هند، لهستان، ترکیه و ایالات متحده دارد. به غیر از این شرکت‌ها، شرکت مان MAN NUTZFAHRZEUGE-AG فعالیت خود را در زمینه تولید موتورهای احتراق داخلی سیلندر پیستونی اشتعال تراکمی و جرقه‌ای تمرکز کرد. به همین دلیل این شرکت دارای شاخه‌های تولیدی زیر می‌باشد:

 1. وسایل حمل و نقل سنگین با ظرفیت 6 تا 50 تن مقل کامیون‌ها، تراکتورها، تریلرها و شاسی‌های گوناگون برای مصارف خاص
 2. ماشین آلات جاده‌ای و عمومی و خدمات شهری
 3. اتوبوس‌های شهری و بین سهری با سوخت‌های مختلف
 4. موتورهای دیزل با مصارف نقلیه، صنعتی و نیروگاهی از 75 کاوا به بالا
 5. موتور پمپ های صنعتی از 116 تا KW 682
 6. صنایع راه آهن از 133 تا KW 735
 7. سیستم های دریایی از 60 تا KW 882
 8. موتورهای گازی از KW 37 به بالا

مشخصات دیزل ژنراتور مان

دیزل ژنراتور مان دارای کیفیتی بسیار عالی است. انواع موتورهای مان گاز سوز توانسته‌اند با قیمتی بسیار مناسب سهم بزرگی از بازار را در اختیار خود دارد. شرکت مان موتورهای دیزلی قابل اطمینانی را برای حالت اضطراری (ESP)، زمان محدود (LTP)، توان نامی (PRP) و حالت دائم کار (COP) ارائه می‌دهد. این برند از دستگاه دیزلی از فناری ساخت موتور پایه گازوئیلی خودروسازی معتبر مان کشور آلمان است. موتورهای دیزلی مان به دلیل ساختاری محکم و فشرده و همچنین بازدهی بالای اقتصادی تولید بر ق کارآمد را تضمین می‌کنند.

یکی از بهترین مزایای این دستگاه دیزلی کیفیت بسیار بالا و صرفه جویی قابل توجه در مصرف سوخت دیزلی است. امروزه این کمپانی تعداد زیادی شرکت‌های وابسته  تولیدی و تحقیقاتی است که در مجموع صنایع گوناگونی مثل نقیله، دریایی، کشاورزی، ماشین آلات صنعتی و هوا فضا را با به کارگیری 74000 نیروی انسانی تحت پوشش قرار داده است.  این کمپانی علاوه بر ساخت ژنراتور زمینی در زمینه ساخت و تولید کامیون، اتوبوس، موتور دیزل، توربین بخار، توربین گاز و خدمات صنعتی فعالیت می‌کند.

مشخصات فنی ژنراتور گاز سوز MAN (مان)

از دیزل ژنراتورهای مان جهت فعالیت‌هایی با توان بالا و مصارف صنعتی مانند کارخانه‌ها، معادن و…. مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع ژنراتورها از توان 370 کاوا تا 1 مگاوات قابل عرضه به مشتریان می‌باشند.

کارکرد دیزل  ژنراتور زمینی مان

کارکرد عالی این نوع دیزل، انتخاب و خرید آن برای مصارف صنعتی و پر توان مثل ماینرهای رمز ارز و دیگر انواع کاربری‌های دائم کار در مصارف کشاورزی و نیروگاهی است.

قیمت ژنراتور دریایی مان

ما در دیزل ژنراتور پیشرو مشاوره خرید دیزل ژنراتور را به شما عزیزان می‌دهیم و متناسب با بودجه شما بهترین برند دستگاه دیزلی را معرفی می‌کنیم. برای اطلاع از قیمت ژنراتور مان با همکاران ما در تماس باشید.

نصب و راه اندازی و تعمیر دیزل ژنراتور مان

ما در شرکت دیزل ژنراتور پیشرو، هرگونه خدمات نصب  و تعمیر دیزل ژنراتور را برای شما عزیزان انجام می‌دهیم. برای انجام مشاوره در زمینه تعمیرات تخصصی دیزل ژنراتور با ما در تماس باشید. ما بهترین تعمیرات را برای شما عزیزان انجام می‌دهیم.