دیزل ژنراتور ریکاردو (Ricardo) و بررسی ویژگی های آن

دیزل ژنراتور ریکاردو

دیزل ژنراتور ریکاردو ساخت کشور چین است. این دیزل ژنراتور در کشور ترکیه و در شرکت fe power  کوپله و شاسی می‌شود. کمپانی Ricardo به منظوز حمایت از موتورهای دیزلی ساخته شده خودف بالاترین کیفیت را در تولید ژنراتورهای دیزلی خود به کار برده است. دیزل ژنراتور ریکاردو یکی از کم مصرف ترین دیزل ژنراتورها است. همچنین تعمیر دیزل ژنراتور ricardo بسیار آسان می‌باشد و عملکرد این دستگاه بسیار ساده است. در ادامه این مطلب از سایت دیزل ژنراتور پیشرو بیشتر با این نوع دستگاه دیزلی آشنا خواهید شد.

دیزل ژنراتور ریکاردو (Ricardo)

برند ریکاردو با تکنولوژی پیشرفته‌ای که در موتورهای دیزلی خود به کار برده جزو یکی از بهترین برندهای چینی در حال حاضر می‌باشد. تمامی دیزل ژنراتورهای ریکاردو، کوپله ترکیه هستند که با ژنراتور استمفورد پاور ساخت چین کوپله شده‌اند. همچنین کمپانی ریکاردو تمامی دیزل ژنراتورهای خود را به همراه کانوپی و تابلو اتوماتیک (امر جنسی) به بازار عرضه می‌کند.

مشخصات فنی دیزل ژنراتور Ricardo

دیزل ژنراتورهای ریکاردو ساخت چین هستند که کمپانی ریکاردو به منظور حمایت از موتورهای دیزلی بالاترین کیفیت از این محصول را به بازار عرضه کرده است. نگهداری این مدل دستگاه دیزلی راحت است. توان نامی این دستگاه در انواع مختلف آن متفاوت است. در ادامه به بررسی انواع مدل‌های دستگاه دیزلی ریکاردو میپردازیم.

انواع دیزل ژنراتور ricardo

شرکت ریکاردو، ژنراتور دیزلی (گازوئیلی) را در انواع مدل‌های مختلف به مشتریان خود عرضه می‌کند. در ادامه به بررسی مشخصات فنی انواع دستگاه دیزلی ریکاردو میپردازیم:

دیزل ژنراتور fe power K4100D1

این مدل دستگاه دارای توان نامی 31.4 کاوا و توان اضطراری 35 کاوا است. این دیزل، کوپله شده با ژنراتور استمفورد پاور است. موتور این دستگاه که دارای 4 سیلندر است، آرایش آنها در موتور به صورت خطی یا Line است. از جمله مشخصات دستگاه K4100D1 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. توان نامی: 25.2 کیلووات
 2. حداکثر توان 28 کیلووات
 3. آمپر خروجی دارای توان نامی 45.4 آمپر و آمپر خروجی دارای حداکثر توان 50.4 آمپر است.
 4. این مدل دستگاه دیزلی دارای توربو شارژ است.
 5. دارای گاورنر مکانیکی
 6. حداکثر دمای گاز اگزوز 470 درجه سانتی گراد
 7. میزان مصرف سوخت این دستگاه 75% معادل 7 لیتر در ساعت است.
 8. ژنراتور استمفورد پاور
 9. تک سر بلبرینگ
 10. سیم پیچ تمام مس

مدل  K4100ZD

دیزل ژنراتور ریکاردو مدل  K4100ZD دارای توان نامی 40.5 کاوا و توان اضطراری 45 کاوا است. این دیزل ژنراتور تشکیل شده از موتور ریکاردو چین و دارای توربو شارژ کوپله شده با ژنراتور استمفورد پاور است. سیم پیچ‌های این ژنراتور تمام مس هستند که می‌توانند در روند خروجی برق موثر و تاثیر گذار باشند. این مدل دستگاه دیزلی دارای توان نامی 32.4 کیلو وات و توان اضطراری 36 کیلووات است. آمپر خروجی توان نامی 58.3 آمپر و آمپر خروجی حداکثر توان 64.8 آمپر است. دستگاه دیزلی ریکاردو با این مدل دارای گاورنر مکانیکی و توربو شارژ است. ژنراتور استمفورد پاور از دیگر مشخصات فنی این مدل دستگاه است. همچنین این دستگاه دارای تک سر بلبرینگ، دارای تنظیم ولتاژ AVR و دارای فرکانس 50 هرتز است.

مدل K4102ZD1

این مدل دارایتوان اسمی 54 کاوا و توان اضطراری یا 60 Standby کاوا است. این دیزل ژنراتور تشکیل شده از موتور ریکاردو چین است. موتور این دستگاه با ژنراتور استمفورد پاور که دارای سیم پیچ تمام مس است، کوپله شده است. این دیزل در حالت اسمی می‌تواند 77 آمپر خروجی برق بدهد. می‌توانید با برآورد آمپر مصرفی خود نسبت به خرید این نوع دیزل ژنراتور اقدام کنید. از جمله مشخصات فنی این مدل دستگاه به شرح زیر است:

 1. توان نامی 43.2 کیلووات و حداکثر توان 48 کیلووات
 2. آمپر خروجی توان نامی 77.8 آمپر و آمپر خروجی حداکثر توان 86.4 آمپر
 3. دارای ولتاژ 230 تا 400 ولت
 4. دارای موتور 4 زمانه و موتور 4 سیلندر با آرایش خطی یا line
 5. ژنراتور استمفورد پاور
 6. سیم پیچ تمام مسی
 7. تک بلبرینگ یا صفحه‌ای
 8. کوپله شده با کشور ترکیه

مزایا و معایب دیزل ژنراتور ریکاردو

دیزل ژنراتور Ricardo تنها یک مزیت دارد و آن هم قیمت ارزان آن است. در ادامه به معایب این دستگاه میپردازیم:

چرا دیزل ژنراتور ریکاردو نخریم؟

دیزل ژنراتور ricardo در کشور ترکیه و شرکت Fe Power کوپله می‌شود تا با موتورهای ضعیف چینی (ناشناخته) و ژنراتورهای ضعیف چینی با رنگ نارنجی تولید و عرضه می‌شود. متاسفانه در ایران این دستگاه به اسم تولید ترکیه به فروش می‌رسد اما این دیزل تنها در ترکیه کوپله می‌شود. (تمام موتورهای این ژنراتور، چینی درچه 3 می‌باشد). اما در برخی از موارد مشاهده شده که این دستگاه دیزلی به اسم موتور شانگهای به مشتریان و مصرف کنندگان معرفی می‌شوند. از دیگر موارد این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ضعیف بودن موتور

این نوع دیزل ژنراتور، موتور ضعیفی دارد و قدرت موتور در دیزل ژنراتور ریکاردو نسبت به دیزل‌های دیگر کم است. یکی از بدترین معایب این دستگاه ضعیف بودن موتور است.

استفاده از ژنراتور ضعیف در دیزل ژنراتور Ricardo

یکی از معایب این دستگاه، استفاده کردن از ژنراتور ضعیف است. یعنی این دستگاه با ژنراتورهای ضعیف، عملکرد خوبی دارد و با برندهای ناشناخته در صنایع‌ها به خوبی عمل می‌کند.

استفاده از لوازم بی کیفیت در ساخت آن

دیزل ژنراتور ریکاردو برای عمل کردن از تجهیزات و لوازم بسیار بی کیفیت استفاده می‌کند که این نقص دیزل ژنراتور ریکاردو بر روی نحوه عملکرد دستگاه تاثیر بسزایی می‌گذارد.

نداشتن گارانتی

یکی دیگر از معایب دیزل ژنراتور ریکاردو نداشتن گارانتی و خدمات پس از فروش است. مصرف کننده‌های این دیزل ژنراتور اعلام رده‌اند که خدمات پس از فروش و گارانتی نامعتبر و در دسترس نبودن لوازم یدکی این دیزل ژنراتور یکی از بزرگترین معایب این دستگاه می‌باشد.  در زمان خرید این محصول به گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه کنید. زیرا در بیشتر محصولات ریکاردو، گارانتی و خدمات پس از فروش وجود ندارد و اغلب شرکت و کمپانی‌های سودجو، برای جلب توجه مشتریان این مورد را به کاربران بازگو نمی‌کنند. همین امر یکی از بزرگترین معایب دیزل ژنراتور ریکاردو است.

نبود لوازم یدکی آن

با توجه به تجربه برخی از خریداران این نوع دیزل ژنراتور، دیزل ژنراتور ریکاردو بسیار ضعیف است و بعد از چندین ماه کار کردن، موتور آن دچار مشکل می‌شود و برای تهیه لوازم یدکی آن به مشکل بر خواهید خورد.

قیمت دیزل ژنراتور Ricardo

قیمت دیزل ژنراتور ریکاردو معمولا با توجه به توان آن متغیر است که معمولا با توجه به کیفیت پایین این نوع دیزل، قیمت آن نسبت به برندهای معروف موجود در بازار مثل دیزل ژنراتور کامینز پایین‌تر است. همین قیمت پایین و گمراه کننده این نوع دستگاه دیزل باعث شده تا مشتری، کیفیت را فدای قیمت کند. با این وجود تجربه نشان داده است که با توجه به کیفیت پایین و قیمت ارزان، دیزل ژنراتور ریکاردو اصلا گزینه مناسبی برای خرید نمی‌باشد.